Představení vinařství Dva duby


Historie vinařství Dva duby se začala psát teprve v době nedávno minulé, ale i přes to není úplně jednoduché najít onen startovací okamžik.

  • Společnost Dva duby s.r.o. byla založena 1. června 2010
  • První láhve vinařství Dva duby spatřily světlo světa v roce 2008 (a to jen krátce než byly uloženy zpět do sklepa k dalšímu zrání)
  • První sklizeň hroznů z vlastních vinohradů proběhla v roce 2007
  • Nicméně rozhodnutí o tom, že tohle vše se stane, padlo v roce 2003Důvodu bylo (a stále) je hned několik, ale ty hlavní jsou:


Fascinace anobrž okouzlení
Příroda je mocná čarodějka, krásná, milá, přítulná a stejně tak i nespoutaná, divoká až nebezpečná. A to vše se zrcadlí i ve víně. Je těžké tomuto kouzlu podlehnout? Lze mu odolat?


Znechucení
Dobré víno je živý nápoj, plný síly, energie, elegance i hravosti. Bohužel dnešní moravský i světový trend stalé směřuje spíše k jednoduché, inertní, průmyslově vyrobené a silným marketingem podpořené kapalině. Opravdu je to to, co pravý milovník vína hledá? Dá se tento výsledek ještě pořád nazvat vínem?

Touha
Je pak výsledkem spojení fascinace a znechucení.
Touha chovat se k vinohradu jinak.
Touha dělat jiná vína.

Jsme malé rodinné vinařství a přesně tak to i zůstane.
Dělamé poctivá vína. Vína, ve kterých se vždy snoubí síla odrůdy s kouzlem (terroirem) vinice a s unikátním dotekem každého z ročníků. Poctivé víno je jen a pouze pravdivé víno, v dobrém i zlém pravdivé k danému ročníku, vinici i odrůdě. In vino veritas.

Aktuálně se staráme o necelé 2 hektary vlastních a pronajatých vinohradů, v místě odpradávna zaslíbeném pěstování vinné révy, v Dolních Kounicích.


Konečná plocha vinohradů nepřesáhne 20 hektarů a odrůdová skladba bude vždy Sauvignon, Večerka / Malvasia a Neuburg v bílých odrůdách a za červené Frankovka, Svatovavřinecké a Pinot Noir.

Chcete vědět,která vína jsou aktuálně v naší nabídce?
Chcete vědět, která vína čekají na uvedení a kdy se tak stane?
Chcete vědět, která vína už v prodeji nikdy nebudou a potkáte se s nimi pouze u nás ve sklepě nebo na degustacích?
To vše se dozvíte na připravovaných webových stránkách (termín spuštění ~leden 2011)
nebo aktuálně dotazem na emailové adrese info@dva-duby.cz


Přejeme Vám spoustu příjemně strávených chvil, ať už s naším vínem …. nebo bez něj.


Za vinařství Dva duby s.r.o.
Jiří Šebela

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu